S odhodláním naskočíte do nového kurzu, ale postupně se nadšení vytratí a vy jste naštvaní, že jste zase něco nedotáhli do konce. Jak se tomu vyhnout? Poradím vám, jak si z jógy udělat koníček, který vás opravdu bude bavit. 

jóga relaxace

Říká se, že září je takový malý leden. Vrháme se do nových projektů, plánujeme nový školní rok a je to návrat k rutinně a pravidelnosti po dlouhých letních prázdninách. Venkovní aktivity se přesunuly pod střechu a večer usedáme k televizi s hrnkem teplého čaje.

Podzim je ideálním obdobím, když můžeme zpomalit a zvolnit. V přírodě je to obdobně a zvířata se připravují na zimní spánek, aby nabrala sílu na jaro. Vy to můžete udělat stejně a jóga je ideálním společníkem. Cvičení propojuje fyzickou aktivitu s péčí o duši. Donutí vás zvolnit, začít vnímat své tělo a zaměřit se na místa, která vás trápí. 

Nemusíte si dávat nohu za hlavu

Jóga není jen pomalé cvičení pro ezo ženy nebo staříky. Stylů jógy je několik a je jen na vás, který sedne zrovna vám. Jemná jóga pro ty, kteří se cvičením nemají téměř žádné zkušenosti a chtějí si ulevit od bolavých zad a protáhnout celé tělo (video).

Chcete rozproudit krev v žilách? Power jóga v sobě spojuje silové prvky a rozhodně u ní propotíte nejen tričko, ale také spálíte kalorie. Vitální jóga pomůže s rovnováhou hormonálního systému, rozproudí lymfu. Ideální kombinace pro každou ženu (video).

Hatha jógu si užije začátečník i pokročilý. Výdrž v pozicích v kombinaci s pomalým dýcháním a závěrečnou relaxací. Ideální koktejl, který zachutná většině lidí (video).

A na co se vymluvíte dnes?

Permanentku v kapse. V tašce novou jógamatku a s nadšením se vrhnete na novou lekci. Jdete jednou, dvakrát, třikrát. Pak vám vypadne hlídání a musíte se z lekce omluvit. A pak se to začne nabalovat a omluv je víc, než skutečně odchozených lekcí.

Vidíte se v tom? Která z výmluv je ta vaše? Nemám čas. Zrovna jsem se najedla, nemůžu cvičit s plným břichem. Musím doma uklidit ten nepořádek.

Jediným trikem, který skutečně funguje je disciplína a pravidelnost. 

 

  1. Vyhraďte si čas v kalendáři a zadejte si cvičení jako pravidelnou událost. Jakmile se vám pravidelnost dostane pod kůži, jste na nejlepší cestě u cvičení vydržet.

     

  2. Spojte cvičení s příjemným zážitkem na který se budete těšit. Chodíte cvičit s kamarádkou? Zajděte si spolu po cvičení na šálek čaje.

     

  3. Užijte si skvělý pocit po cvičení, nasaďte sluchátka s oblíbeným podcastem nebo hudbou a jděte domů pěšky. Ideální čas srovnat si vlastní myšlenky a připravit se na další den a povinnosti, které na vás čekají. 

Užijte si čas pro sebe na maximum a nenechte si ho nikým vzít.

Změny na těle i na duši

Nechte jógu, aby vám zalezla pod kůži. Výsledky nejsou vidět za týden, ale sami uvidíte, jak se lekci za lekcí zlepšujete. Vaše tělo získá pružnost, zbavíte se bolesti zad a dýchání vám pomůže i v každodenních vypjatých situacích. 

Naštval vás kolega v práci nebo děti? Vzpomeňte si na příjemné pocity, které zažijete při závěrečné relaxaci. Vnímejte své tělo, soustřeďte se na pravidelný dech a nechte negativní emoce odplout.

Vyzkoušejte jógu na vlastní kůži. Záda bez bolesti, úleva a relaxace. Tohle všechno vám může jóga nabídnout. Přijměte výzvu a přijďte si vyzkoušet některou z lekcí. Budu se na vás těšit.

Vaše Lucie