Hatha jóga

Vhodná pro všechny věkové skupiny i pokročilosti. Pomalé pohyby, plynulost a výdrž v pozicích v souladu s dechem. Lekce začíná úvodní relaxací a následují zahřívací, průpravná a spinální cvičení. Součástí je praxe ásan s důrazem na správné a bezpečné provedení s delší výdrží v pozicích. Závěr lekce patří relaxaci, postupnému uvolnění celého těla a může být doplněn o pránájámu (dechové techniky) a meditaci.

Jin jóga

Vhodná pro sportovce i sedavá zaměstnání. Je to pasivní forma jógy, která je specifická dlouhými výdržemi v pozicích (2 – 20 minut). Při lekci jin jógy uvádíme své tělo do tichosti, klidu a jemnosti. Do pozic vstupujeme přirozeně, bez úsilí a pak za pomoci gravitace necháváme tělo, aby dosáhlo hranice protažení. Cílem je úplně uvolnit svaly (jangové tkáně) a aktivovat pojivové tkáně (jinové části): šlachy, vazy, a povrchové obaly svalů – fascie. Posílený jin v našem těle pozitivně ovlivňuje jang.

 Doporučuji si připravit na lekci teplejší oblečení.

Vitální jóga

Určena pro ženy, ale není vhodná pro těhotné. Upravuje vitalitu, rovnováhu a svěžest. Do lekce jsou zařazeny harmonizační cvičení, dechové techniky a pozice, které příznivě ovlivňují hormonální systém organismu ženy, podporují látkovou výměnu, proudění lymfy a energie v těle. Vitální jóga zlepšuje kondici, harmonizuje, pozitivně ovlivňuje psychiku a celkovou rovnováhu organismu.

Zdravá záda a střed

Pro všechny věkové skupiny i pokročilosti. Jedná se o kombinaci jógových pozic s fyzioterapeutickými prvky. Lekce je zaměřená na uvolnění i protažení svalů trupu, posílení svalů hlubokého stabilizačního systému. Správným zapojením břišních svalů ulevíme našim zádům. Důraz je kladen na nácvik správného dýchání a aktivaci pánevního dna.

Individuální lekce jógy

Pro všechny, kterým nevyhovují skupinové hodiny. Lekce je vedena podle zájmu a individuálních potřeb klienta. Je zde velký prostor na nácvik správného provedení jógových pozic, relaxačních i dechových technik.

Vhodné pro všechny, kteří chtějí s jógou začít. Při individuální lekci se vyvarujete chyb a rychleji pochopíte základní principy jógy.